Haló, kto je tam? TU XY.. tút tút..

Autor: Veronika Lukyová | 19.11.2016 o 16:44 | Karma článku: 4,00 | Prečítané:  230x

Každý jeden z nás to pozná, odkedy sme v dobe, v ktorej je každý z nás rukojemníkom minimálne jedného mobilné telefónu, prípadne ešte ich káblových starých rodičov.

          Aj mňa kedysi otravovalo, keď mi každý deň niekto vyvolával, či nemám záujem o hento, o tamto. Či by som sa zapojila do takého, či onakého prieskumu. Človek má toho v dnešnej dobe tak veľa, že posledné, na čo má chuť, je s niekým strácať čas na telefóne a rozprávať sa o ničom. Niektoré spoločnosti veľmi rozumne využili moderné technológie a miesto "živého " človeka sa Vám ozve automat, ktorý Vám položí otázku a Vy len stlačíte tlačidlo. Prípadne robia prieskumy emailom , alebo cez SMS správy. Aspoň ušetria svojich zamestnancov od rutinnej práce a od nepríjemných telefonátov.

Je tu však pár veľkých "ALE"..

          Nechceme aby nás otravovali..

          Nechceme aby nás otravovali, ale keď nemáme informácie, hneváme sa. Ako vo všetkom, aj tu je trošku problém, aby bol aj vlk sýty aj ovca celá. Ako klienti chceme vedieť, ak je možnosť nejakej výhody, ak prebieha nejaká akcia, ak môžeme nás konkrétny produkt obmeniť, alebo niečím zaujímavým doplniť. Ak si však druhú stranu nevypočujeme, nevieme o čo ide, nehnevajme sa, že nie sme informovaný.

          Nechceme byť vyrušovaný, keď nám to nevyhovuje..

          Pokiaľ sa s Vami snaží spojiť živý človek, netuší, že ste po nočnej, netuší, že ste na oslave, netuší, že Vám horí cibuľa na sporáku, že Vám plače dieťa, že cestujete, nemá to odkiaľ vedieť. Áno Gogeľ toho vie ukázať veľa, ale čo robíte online určite nie. Keď už zdvihnem telefón, je to, to najmenej, že človeku vysvetlím, že teraz to jednoducho nejde. Najjednoduchšie je povedať, že šoférujem, alebo som v práci, hold, šoférovanie, keď sa Váš hlas ozýva ako na samotke, nie je veľmi dobrá výhovorka a uvedomme si, že človek, ktorý Vám telefonuje, nesedí doma za kuchynským stolom. Neverili by ste, ale on tiež pracuje a jeho prácou ste práve Vy.

          Nechceme robiť prieskumy..

          Koho to baví? Pre koho je to zábava? Ani pre Vás ani pre druhú stranu. Ale o to tu vôbec nejde. Prieskumy sú na to, aby spoločnosti, s ktorými ste chtiac-nechtiac spätý vedeli, či sú ich klienti spokojní, či majú všetko, čo potrebujú. Rozčuľuje nás, že niekde dlho čakáme, že niekde platíme veľa, že vybavenie papierov je zdĺhavé. Ale keď sa nás na to chcú opýtať, nepovieme to. Nuž, nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie.

          Samozrejme, nemám na mysli to, že Vás bombardujú tri krát za týždeň, ani telefonistov, ktorí nepočujú ani na tretie nie( aj keď aj to je ich práca),  Ale v konečnom dôsledku, najhoršie, čo sa Vám môže stať je, že si pokecáte s príjemným mužom alebo ženou, a možno aj konštruktívne, možno sa dozviete, čo ste ani netušili, a ešte Vám niekto úprimne popraje pekný deň.

Tak dopočutia ;-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?