Keď sa ozve dvojmetrový Génius..

Autor: Veronika Lukyová | 9.10.2016 o 14:58 | Karma článku: 3,43 | Prečítané:  193x

Ako už bolo napísané na  mnohých stránkach, kto nečakal, že ešte môže prekvapiť, mýlil sa!..Ale ako!.. Richard Müller - album "55"

          Keď som bola mladšia počúvala som len pár piesní, základné odrhovačky a nikdy mi nič nevravel.. Len tie texty.. Keď som mala asi 14 , dobrovoľne - nasilu mi dal môj strýko napálené CD Neuč vtáka lietať a Nočnú Optiku.. Časom ma začalo fascinovať hlavne to, že sú piesne, ktoré málokto pozná a sú dokonalé.. Strýko Apollinaire, alebo taký Stín stíhá stín.. Veľa textov je nádherných, pravdu povediac, potom Monogamný vzťah, či 44 - ka neoslovili vôbec, ale už vtedy som uvažovala o tom, či bude 55 - ka.. A ona naozaj prišla..

Richard Müller - Strýko Apollinaire : http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/muller-richard/stryko-apollinaire-3490

Richard Müller  - Stín stíhá stín : https://www.youtube.com/watch?v=T21YwDMx6PQ

          Áno, aj ja som zachytila "Džúliu" a hovorím si, áno, ten hlas, áno, ten štýl, ale ostávala som na pochybách.. Je možné aby sa mu to opäť po toľkých rokoch podarilo?! S kolegyňou, ktorá má všetky oirginál albumy sme skočili do obchodu a mali posledný kus, každá objednávka sa okamžite vypredáva.. Nedalo mi to..

          Texty neskutočné ako vždy.. Či Rišove, či p. Uličného.. To ako dokážu opísať človečiu bolesť, ako sami uviedli - nenaplnenú lásku, iróniu osudu, či to, že ľudia už zabudli, čo je v živote dôležité.. Chytili ma za srdce láskovičky.. Stačí zdvihnúť hlavu.. Možno, že ma len tento album stretol v životnom štádiu, keď mám pocit, že všetko, čo Richard hovorí a spieva, je ako by mi kričal zo srdca.. A možno je to len ďalší album od človeka, ktorý to proste vie, a ktorý do každej skladby dáva kus seba a nikto si ani nedovolí zamyslieť sa, či je to dostatočne precítený prejav.. Možno by mi len bodlo mať nejakého strážneho človeka, keď už tam hore nikto nie je..

          Prekvapilo, že hudba je z dielne O .Brzobohatého, vždy sa mi na Rišových albumoch páčila kombinácia sláčikov s klávesami, alebo ešte keď spolupracoval s trumpetistom p. Bartošom.. Každopádne album je počúvateľný niekoľkokrát dookola, skladby sú postavené tak, že Vás neprestane baviť, prvý krát som ho otočila tri krát, bez toho aby som si to uvedomila..Aj pravdu poviem, poslzila som si.. Rišove piesne vždy boli silné a veľavravné.. Potešilo, že ich je až 15..

          Ak ste váhali, neváhajte.. Ani jedna pieseň nie je nemá a s čiernym čajom ho určite budem počúvať ešte aj na smrteľnej posteli.. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ako odhaliť šmejdov ešte pred konaním akcie a čo spraviť s výrobkami

Zmluvy, ktoré človek podpíše na nelegálne usporiadanej akcii, neplatia.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.


Už ste čítali?