Pomáhať sa nemusí, pomáhať sa chce..

Autor: Veronika Lukyová | 31.8.2016 o 10:45 | Karma článku: 1,66 | Prečítané:  185x

Na jednej zo stien, v našom skromnom príbytku som si, ako to mám vo zvyku, pracne namaľovala pár viet, na internete kolujúcich ako pravidlá rodiny.. Moje dve malé kópie ich často čítajú, a ja cítim, že ich vediem správnym smerom..

Jednou vetou je aj : Pomáhame si navzájom..

          Toto heslo ale neostáva len v rodine, minimálne raz za pol roka nazbierame veci, ktoré nepoužívame, alebo sa s nimi už nehrajú, prípadne nejaké malé veci, ktoré sa už neoplatí predávať, zbalíme do krabice a posunieme ďalej.. Ľudí, ktorí potrebujú pomoc je neúrekom.. A naozaj je pravda, že asi najviac pomáhajú tí, čo sami potrebujú pomoc.. Nemám toho veľa, zariadenie bytu, po rozvode som v nájme, ako iste vieme, tie pálky sú neskutočné a každý mesiac musím veľmi premýšľať, do čoho sa „investuje“ .. Napriek tomu s deťmi posielame korunku aj na „anjelika“, zavše si na ulici pripneme žltý, či modrý kvietok, alebo bielu ceruzku a spolu vyberáme, ktoré hračky podarujeme detičkám..

          Ani neviem prečo ma potom zaskočila prosba mojej dcéry, že jej kamarátka, s ktorou sa zabáva vonku na dvore, nemá nálepky ako ona a či by jej mohla dať zo svojich.. Asi človek ani nečaká , že tak rýchlo padne na úrodnú pôdu to, o čo sa človek snaží.

Nedá sa..

          Netreba sa skrývať za nedostatok času, prostriedkov, či predsudky, že aj tak je všetko podvod.Pomáhať sa dá miliónmi spôsobov.. Stačí sa pozrieť na zbytočné veci v dome a nájsť na internete rodinu, ktorej pomôcť a nemyslieť na to, že to potom aj tak predajú, nejakú dobrovoľnícku akciu, napr. niekde natierať lavičky a nerátať, koľko dní bude trvať, kým budú v rovnakom dezolátnom stave  a bude ich treba natierať znovu, stačí niekomu podarovať jednu hračku z dvadsiatich, ktoré máte doma a predstaviť si hviezdičky v očkách detí, ktoré naozaj za nič nemôžu.. Zaplatiť malým cigánčatám kolu v obchode bez toho, aby nám v zápätí napadlo, že nás za rohom okradnú.. Podať do ruky žobrajúcemu pánovi na ulici jogurt do ruky, dúfajúc, že ho nezahodí od zlosti, že sa neligoce do najbližšieho koša..

          Pomáhať pre svoj dobrý pocit, nech už je reakcia akákoľvek.. Nepozerať sa sebecky na to, že mne nemá kto pomôcť.. Ako sa to hovorí? Karma je zdarma? :- ) .. Viem , že týchto pár riadkov neposkytlo hromadu nových informácií, ani hodnotenie politickej situácie z troch strán, ale hádam aspoň zamyslenie.. Aj to treba sem- tam..

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stretol som desiatky posadnutých, tvrdí exorcista

Exorcista problémy nevyrieši, vraví psychiater.

KULTÚRA

O smrti speváčky The Cranberries špekulujú

Záhadným spôsobom zrušila aj koncert v Bratislave.

ŠPORT

Mal Sagan bojovať o víťazstvo? Dilemu Bory rozhodla smola kolegu

Na úvod Tour Down Under skončil tretí.


Už ste čítali?