Nechcem Ťa, ale nepustím Ťa..

Autor: Veronika Lukyová | 11.8.2016 o 12:46 | (upravené 11.8.2016 o 16:42) Karma článku: 2,84 | Prečítané:  637x

Kto nemá za sebou rozchod, nech do mňa hodí kameňom.. Kto nezažil masaker od EX, nech hodí dva.. nič..

          Žijeme v dobe, kedy vzťahy, žiaľ, prudko klesajú na svojej hodnote, a ľudia si z nich urobili hazardnú hru, kde niet hraníc.. Chrbtové kosti máme najohybnejšie od čias Homo Erectus a predstava o usporiadanej rodine a partnerovi až do konca života, pripomína skôr science fiction ako realitu bežných dní.. S týmto fenoménom je možné pozorovať ďalšie inovatívne javy v našej spoločnosti, napr. majetko – vzťahové práva ..             :-)

Zo vzťahu sa treba naučiť odísť..

          Sama som to zažila po tom, ako som vyhodila svojho bývalého manžela , nakoľko sa vyjadril, že bigamia mu nie je až taká vzdialená, ako by som ja osobne očakávala.. Áno, jedna vec sú city, ktoré musia vyplaviť aj posledné zbytky z Vášho srdca, ale nie je to také jednoduché..

Prvé, na čo som si musela zvyknúť , bolo rozhodovať sa sama..

          Kto to zažil, vie o čom hovorím.. Po niekoľkých rokoch zrazu nemáte s kým odkonzultovať obed, nákup, či Vám niečo sadne, ktoré účty kedy treba zaplatiť, na aký krúžok dám dieťa, čo idem robiť cez voľno atď.. Bolo ťažké odnaučiť sa o všetkom s ním diskutovať a premýšľať aký má na to názor.. Nevyvolávať, nepísať, keď som potrebovala auto , zavolať kamarátom, nie jemu, keď som potrebovala niečo opraviť, musela som si to urobiť sama alebo zavolať na pomoc iného dobrovoľníka – každopádne - LEN MU NEVOLAJ!

Tohle je můj taneční prostor..

          Už som to niekoľko krát v mojich článkoch spomínala ako som po rozchode rozkvitla a tak netrvalo dlho, kým si dotyčný svoju stratu uvedomil.. A toto je ďalšia ťažká fáza rozchodu.. Pochopiť na oboch stranách, že sme slobodní ľudia, že každý má už svoj život a sám rozhoduje o tom, čo a ako bude robiť, že každý má svoje práva .. Ako dlho mi trvalo, kým môj ex pochopil , že keď si príde po deti, nie je u nás doma, a že nemôže len tak vojsť, vyzuť si topánky a postaviť vodu na kávu.. Často krát nás ale spájajú napr. deti, podnikanie a pod., kde je potrebná komunikácia, priznajme si to, často ostaneme jeden od druhého ešte stále závislí, či ide o čas, peniaze bývanie alebo iné existenčné veci ..Neverili by ste aká schopnosť pre diplomaciu sa dá vytiahnuť až z päty, keď to proste inak nejde..

          Kolotoč vysvetľovania, argumentovania, ukľudňovania situácie, usmerňovania, prosenia.. Chce to čas.. Obe strany musia dozrieť a pochopiť rozchod, pochopiť, že LV – čko na partnera už dávno zhorelo a ak Vás to neťahá k sebe späť automaticky, treba pochopiť, že vyhrážaním a kalkuláciami kto, koľko, pre koho, to ani nepôjde.. Nikomu to nepomôže, a naozaj je svätá pravda, že aj deti chcú vidieť rodičov radšej šťastných aj keď od seba, ako nešťastných spolu..

          Samostatná kategória je: Ak ťa nemôžem mať ja, nebude Ťa mať nikto.. Keď si odmyslíme rituálnu vraždu za zlomené srdce, treba sa pripraviť, že Váš EX alebo EXica bude mať po boku niekoho iného, možno ďalšiu rodinu.. Je to o rešpekte, doprajte dobro, vráti sa Vám.. Všetko má svoj dôvod, ak je on alebo ona šťastnejší inde, určite budete aj Vy.. Ja už som :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stretol som desiatky posadnutých, tvrdí exorcista

Exorcista problémy nevyrieši, vraví psychiater.

KULTÚRA

O smrti speváčky The Cranberries špekulujú

Záhadným spôsobom zrušila aj koncert v Bratislave.

ŠPORT

Mal Sagan bojovať o víťazstvo? Dilemu Bory rozhodla smola kolegu

Na úvod Tour Down Under skončil tretí.


Už ste čítali?