Toto som od Teba nečakal..

Autor: Veronika Lukyová | 28.7.2016 o 20:48 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  364x

Po malej pauze som rozmýšľala , o čom všetkom idem písať, lebo tých tém sa nahromadilo za posledných dní veľa.. Čo ma však naozaj milo zarazilo, bola táto veta..

         V dnešnom svete lží , klamstiev, podrazov, nevier, vypočítavosti, mamonárstva a absolútnej nedôvery medzi ľuďmi, sa s ňou človek stretne bežne.. Aj Vy ste ju určite nie raz niekomu „milému“ povedali..

         Ja som ju našťastie ale počula v inom zmysle.. Človek, ktorý mi ju povedal, bol prekvapený z mojej pomoci.. Ostala som možno rovnako šokovaná ako on, ale sranda je, že človek už ako keby skôr rátal s podrazmi a neochotou, ako s tým , že mu niekto naozaj bez reptania pomôže.. Pravdupovediac, keď som si tú situáciu spätne premietala, aj ja mám problém uveriť, že veľmi rýchlo zoženiem nezištnú pomoc, keď je potrebná, ale verím, že som obklopená toľkými ľuďmi, s ktorými si navzájom veríme a sme oporou, že to zase až taký problém byť nemusí..( Vy dotyční, sa teraz určite , veeeeeeeľmi skromne a spokojne usmievate : - )
 

Reči vs. Činy..
          Už som raz písala o tejto čarovnej formulke, pred pár dňami sa mi zase raz potvrdila, a tak veľmi rada by som ju opäť vykričala do sveta.. Bola som na svadbe dvom mladým ľuďom, aj s kamarátkou, veď podať ruku a aspoň kvietok sa patrí, najmä ak ste takmer v dennodennom styku.. Čo nás ale šokovalo, boli sme tam , až na hostí, ktorí boli pozvaní aj na hostinu, z nášho „kolektívu“ jediné.. Aj vtedy som si vypočula, že ma tam niekto nečakal.. 

http://lukyova.blog.sme.sk/c/427613/reci-vs-ciny.html


          Človek je súdený tým, ako vyzerá, možno ako sa správa, ako zareaguje pri prvej výmene názorov, či sa ozve na prvej porade, či otvorí niekomu dvere, či sa pozdraví.. Áno, veľa týchto vecí veľa napovie o človeku, prinajmenšom, či je slušne vychovaný.. Ale dá sa z tohto naozaj usúdiť aký človek je?
„Myslel som si, že si taká.. iná, že máš svoj svet, ale som milo prekvapený..“
         Je rozdiel, ak človeka rok stretávate medzi dverami kancelárie, alebo s ním rok chodíte na kávu a stretávate sa celé rodiny.. Ani doba, ktorá prešla od prvého podania ruky, ani prvé tri vety, ktoré človek povie, ani farba oblečenia, ktorú nosí, nič z vecí Vám nepovie o človeku viac ako vlastná skúsenosť.. Priama , konkrétna, medzi Vami a tým druhým človekom.. Až potom , keď sami odskúšate, ako človek koná a reaguje, škatuľkujte.. 


          Viem o čom hovorím.. Pravidelne počúvam, aká som namyslená, nedostupná, divná, drzá atď. atď.. Nevravím, že nemám chyby, ale veľa prívlastkov dostávam, lebo nie som taká , akú ma chcú iní.. Nemlčím, keď vidím nespravodlivosť, nenechám si skákať po hlave, viem dať najavo, kde je môj priestor a kde mám rozhodnutia výlučne vo svojich rukách.. Napriek tomu sa snažím byť veľmi ohľaduplná a zhovievavá , a rešpektujem aj názory, ktorým vôbec nerozumiem..

 
Ale o to viac potom poteší , že ľuďom spôsobujem skôr tie milé prekvapenia.. Úloha na zajtra : skúste sa na ľudí pozrieť aj z iného uhla.. môžete aj o 365 stupňov ;-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Róbert Bezák: Za pápežmi som bol trikrát, chodil som aj za kardinálmi

Diskusia SME NAŽIVO s Róbertom Bezákom a Marie Vrabcovou.

PLUS

Fico dal opäť prednosť sebe, a kto je užitočný idiot politiky

Robert Fico si už musí poslušnosť vynucovať krajnými prostriedkami

KOMENTÁRE

Rok 1998: Maďarka prah môjho domu neprekročí

Čože?! Ty nebudeš voliť Mečiara?


Už ste čítali?