Snívaš, snívam, snívajme ..

Autor: Veronika Lukyová | 6.7.2016 o 10:07 | Karma článku: 2,08 | Prečítané:  153x

Často čítate o splnených a nesplnených snoch, tajne dúfate, že budete raz tiež na pieskovej pláži pri azúrovom mori, alebo že budete mať veľký dom, či tucet detí?

Sen vs. Realita

Ako som už písala v jednom „príbehu“, sny a realita sa môžu diametrálne líšiť.. Sen o dovolenke na pláži s dáždničkom v ruke a drevenými plážovými domčekmi môže skončiť preplneným hotelom na kamennej pláži, kde si nemáte ani kde ľahnúť.. Sen o novom aute, jazdou na Vašej starej felde vedľa predajne s BMW, o perfektnej práci s vysokým platom, zašpinenými montérkami, či o vzdelaní Vašich detí, veľmi „zaujímavým“ vysvedčením.. Samozrejme ružovučké okuliare sú cez limit, lietajme teda v primeranej výške ;-)

http://lukyova.blog.sme.sk/c/424814/lietanie-v-oblakoch-alebo-pod-nimi.html

Ten , kto sníva, je na smiech..

Skúste dnes niekomu počas rozhovoru, len tak medzi rečou povedať, o čom snívate.. Naozaj to skúste , možno ako malý experiment, aká bude reakcia? Smiech, súcitné potľapkanie po ramene? Ak dostanete súhlas a obdiv, to bude asi priateľ :-).. Veď človek, ktorý sníva a dokonca verejne , je považovaný za snílka, rojka, antirealistu, určite na niečom fičí, alebo je prekliato naivný.. Ale prečo? Veď sny sú určitou formou našich cieľov a ciele nás motivujú k lepším výkonom, ťahajú nás ďalej do budúcnosti, aby sme nestepovali na jednom mieste.. A keď sa plnia, aj keď po troške a čiastočne, prinášajú nám oto väčšiu radosť..

Sám veľký Victor Hugo povedal :

„Život je čakanie nato, kedy sa naše sny stanú skutočnosťou.“

Apropo, o čom teda snívate? Nižšie sa môžete vyjadriť, som zvedavá.. :-)

 

Uzamknutý v svojich snoch..

To je snáď najhoršia varianta, keď sny máte a pohľadom priam hltajúcim sa pozeráte na predmet Vášho sna.. Alebo večer nemôžete zaspať, lebo premýšľate, čo by bolo keby.. Keby bolo keby, boli by sme v nebi, to už pozná každý, ale teraz sme tu, tak by sme mali konať..Kým máme na tie svoje sny čas a relatívne možnosti ( myslím skôr zdravie, vek ).

Samozrejme, sú ľudia, ktorí jednoducho na svoje, aj keď nenáročné, sny nedosiahnu , atým treba pomôcť..Buď sa ozve Vilo, alebo nejaký iný dobrodinec, čo v tomto prípade schvaľujem..Každý by si ale mal uvedomiť, že za svoje sny, ich relatívnu splniteľnosť, si zodpovedáme v prvom rade sami..

No a o čom snívam ja?

O tom, že si dám kávu na svojom trávniku bosá, že ma niekto bude štekliť pod perinou na nohách, o tom, že si raz zahrám na svojom pianíne Sonátu mesačného svitu, že splním sny mojim deťom, že už nikdy nebudem mať záchvat..Je toho veľa, ale verím, že sa mi to všetko splní :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma, trápia ich cesty a nezamestnanosť

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?