Kto si? Predsa Tvoj priateľ ..

Autor: Veronika Lukyová | 1.7.2016 o 14:27 | Karma článku: 1,06 | Prečítané:  216x

V mojom živote je len pár ľudí, o ktorých môžem povedať, že sú to moji priatelia. Niektorí nimi boli dlhé roky, niektorých poznám len krátko, ale tá chémia tam aj tak funguje..

Poznáte to, pohľad bez slov, hurónsky bezdôvodný smiech, nával plaču, ktorý môžete vypustiť a priateľ Vás objíme a nič sa nepýta.. Ozve sa práve v tej chvíli, keď to najviac potrebujete, veríte mu, môžete mu zavolať aj o pol noci, počúvate ho a nikdy Vám ani len nenapadne, že by Vám to mohlo liezť na nervy, chápete sa , odpúšťate si..

Všetci moji modrí priatelia..

          Myslím, že skutočných priateľov človek ani nemôže mať veľa, matematika nepustí, a keďže jediné, čo je v mojom živote ružové, sú tie okuliare, priateľa si zaslúži mať každý.. Ale môže mať za priateľa každý každého? Už asi šípite kam smerujem. Áno je to tá veľká modrá džungľa, kde má každý stovky priateľov, ale buď pozná hentoho, buď od neho niečo potrebujem, buď just chcem aby niečo videl, alebo sa to jednoducho patrí, lebo nevedieť čo a kde práve robí môjho otca koňa brať je vyslovene spoločenský prúser..

          Ja mám na tejto sociálnej sieti medzi priateľmi asi 50 ľudí.. Približne desať z nich sú v stave, že pravdepodobne zmiznú.. Sama som totiž okúsila akú silu má toto médium a aké rýchle intrigy a konšpiračné teórie sa dokážu medzi priateľmi šíriť.. Jedna kolegyňa sa ma opýtala, či som si ju zablokovala..Áno , zablokovala, pretože už nie som hlúpa a naivná a nevidím dôvod, prečo by mali o mojom súkromí vedieť čokoľvek ľudia, ktorý mi nesadli absolútne žiadnym spôsobom a navyše sa držia hesla: Poviem, aj keď neviem..

Rukojemníci svojich priateľov?

          Pokiaľ mám správnu info, už 14 ročné deti majú možnosť fungovať v tomto modrom bludisku, zrejme v tomto veku a počas strednej školy je počet priateľov aj určitou prestížou v súčasnej IT spoločnosti.. U dospelých to môže mať niekoľko dôvodov..zvedavosť, dokonca strach z reakcie druhej strany?

          Ja robím možno tak raz do mesiaca rešerš..jednoducho aj noví ľudia, ktorých spoznám, ak nie je kontakt, na čo ich tam mám držať? Mám tam rodinu, tú, ktorá ma nenaštvala :-D , dobrých priateľov, starých známych, ktorí mi svojou prítomnosťou nevadia. Je možno deprimujúce, ak zistíte, že si Vás niekto z priateľov vyhodil, či dokonca zablokoval.. V tom prípade by sme si mali asi nastaviť zrkadlo, pretože pre niečo to asi bude..

          Ja som zástancom toho, že vzťahy by sa mali udržiavať čím skôr a podľa možností v realite a v reálnom kontakte.. Nie vždy sa to dá, ale nemali by sme byť rukojemníci pseudo priateľov.. Raz mi niekto povedal, že treba len otvoriť oči a skutočných priateľov má okolo seba každý človek..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma, trápia ich cesty a nezamestnanosť

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?