Prepáčte, som len žena. .

Autor: Veronika Lukyová | 15.9.2016 o 23:56 | Karma článku: 4,82 | Prečítané:  295x

Ťukám do mobilu,ani neviem o čom presne chcem písať. .Bolí ma chrbát a v hlave mi celý čas behá spomienka ako som sedela a plakala ako dieťa v kúte, keď som si s niečím nevedela dať rady..Dnes som tam sedela opäť. .

          Už druhý večer zaspávam s červeným vínom a tabletkou od bolesti. .Aj keď na tú moju srdcovú, principiálnu, liek asi nikdy nenájdem. . Áno, verejne som to priznala,mám doma dve deti a pijem alkohol,nie som závislá ani šibnutá.. Ani nepatrím do rúk sociálky..

          Som osamelá. .Znechutená. .Sklamaná. .Ubolená..Vystrašená.. Každý má zrejme občas pocit, že siahol na svoj maximálny limit..

          Nebudem písať aká som úžasná žena, skvelá, jedinečná, dokonalá pre každého muža, ale ani jeden, z tých, ktorí mi darovali takýto originálny kompliment, mi nenastavil dnes večer rameno.. To mi nastavila zachodová misa.. Že som trápna, zúfalá žena, ktorá trpí depkami a potrebuje o tom hovoriť a nemá s kým?  Možno áno. .Ale myslím, že veľa žien sa v mojich slovách nájde. .

          Syn včera prekonal svoj osobný rekord a doniesol tri poznámky. . Nepracuje na hodine..Nič nerobí.. Nič  sa mu nechce... Zase vyšetrenia? Sme predčasniatko.. Alebo mu dám šancu?  Ako na neho? ! Trest,zákaz. .Alebo len po dobrom?  Už neviem.. Mám pocit, že nič nefunguje. . A ten porcelánový hajzel mi nechce poradiť. . Mám chuť kričať aká som stratená a vyčerpaná. . Ráno ale treba vstať, nahodiť úsmev číslo tri,zamaskovať kruhy pod očami, deťom dať najavo,že som tu pre nich v dobrom aj v zlom a spolu všetko zvládneme a bežať do školy a do práce. .

         Makám, robím, behám, nechcela som zo seba urobiť sociálny prípad, a aj tak mám veľké. .nič. . Niekedy si začínam myslieť, že čím viac robím, tým menej mám. .Človek hľadá cesty ako všetko ustáť, byť otcom aj mamou,žiť za 4 ľudí. . Málokto si vie predstaviť, čo sa mi odohráva v srdci a v hlave.. Ľudia okolo mňa mi prídu šialení.. V práci len hádky, žiadna logika,spolupráca, tím. . A vy muži?  Čo vlastne chcete? Mladú, zrelú, krásnu, skúsenú pannu,bez detí, s materinským citom, zabezpečenú, nie príliš samostatnú a inteligentnú nezlatokopku, s vlastným názorom, ktorý v konfrontácii s vaším rada potlačí.. Rodinne založenú bez otravnej rodiny, spoľahlivú, poriadkumilovnú, zodpovednú, zároveň spontánnu a strelenú, ktorá vyzerá vždy skvele ale nestrávi ani 5 minút svojou úpravou. . Atď.. Atď..

          Myslím, že ženy ako som ja sa cítia stratené. . Príliš silné aby boli s niekým. . A príliš slabé aby boli samy.. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?